Programator reactjs junior

Bucuresti, România

Descrierea postului:

Căutăm un Dezvoltator Junior ReactJS entuziast și pasionat pentru a se alătura echipei noastre de dezvoltare. Candidatul ideal trebuie să fie dornic să învețe, să aibă cunoștințe de bază în ReactJS și să fie dispus să colaboreze într-o echipă dinamică și orientată spre rezultate.

Responsabilități principale:

Dezvoltarea și întreținerea componentelor web utilizând ReactJS.
Colaborarea cu echipa de UX/UI pentru a transforma designurile în cod.
Scrierea de cod curat, reutilizabil și eficient.
Testarea propriului cod pentru a asigura calitatea și funcționalitatea.
Participarea la revizuirea codului pentru a îmbunătăți și a mentora codul echipelor.
Colaborarea îndeaproape cu alte echipe de dezvoltare și cu stakeholderii pentru a înțelege cerințele și a le traduce în soluții tehnice.
Menținerea și actualizarea documentației tehnice.

Calificări și cerințe:

Absolvirea unei facultăți cu profil IT sau experiență echivalentă.
Cunoștințe solide de JavaScript ES6+.
Experiență cu ReactJS și cunoștințe de bază despre ciclul de viață al componentelor.
Familiarizare cu instrumentele de dezvoltare precum Webpack, Babel, NPM.
Cunoștințe de bază despre API-uri RESTful.
Capacitatea de a scrie cod clar și eficient.
Abilități bune de comunicare în limba [limba dorită, ex: română, engleză].
Atitudine proactivă și dorința de a învăța și de a se dezvolta profesional.

Beneficii:

Salariu competitiv.
Mediu de lucru prietenos și orientat spre inovație.
Oportunități de dezvoltare profesională și formare continuă.